Wymiana Baterii

Co to jest wymiana baterii w telefonie?

Przed wymianą baterii w telefonie należy sprawdzić jej pozostałą żywotność. Pomoże nam to wykluczyć inne usterki, które mogą powodować, że telefon ma słabą baterię. Jak wymiana baterii będzie wykonana przeprowadzimy testy wydajności Twojego smartfona. Każda nowa bateria objęta jest gwarancją naszego Serwisu Telefonicznego.

Masz słabą baterię? Warto sprawdzić jej żywotność.

Przez pierwsze 300 ładowań bateria telefonu zachowuje swoją maksymalną pojemność. Przeciętny użytkownik ładuje swój telefon tylko raz dziennie. W ciągu roku pojemność (wydajność) baterii zaczyna spadać. Ogniwo baterii nie przechowuje już tyle energii, co na początku. Pojemność baterii jest mniejsza, więc może ona działać przez dłuższy czas. Oto pięć oznak, że musisz wymienić baterię w swoim telefonie. Nawet jeśli w telefonie była oryginalna bateria, może ona z czasem zacząć się psuć. Oto lista oznak, że Twoja bateria może być uszkodzona.

Telefon bardzo szybko się ładuje.

Telefon może się bardzo nagrzewać, gdy jest w użyciu.

Zimna pogoda powoduje, że telefon się wyłącza.

Telefon wyświetla nieprawidłowy poziom naładowania baterii.

Rozładowana bateria powoduje wypchnięcie ekranu do góry.

Problemy z baterią są najczęściej spowodowane złym zarządzaniem baterią.

Dowiedz się, co najczęściej powoduje nieprawidłowe działanie baterii.

Wymiana Baterii
Wymiana Baterii w Telefonie

Bateria do telefonu jest do wymiany

Postępujące starzenie się

Wzrost samooceny

Wysoka rezystancja wewnętrzna sprawia, że bateria staje się niejadalna ze względu na wysoką temperaturę i zużycie energii.

Błąd wskazania pojemności baterii

Złe materiały lub niewłaściwe użytkowanie mogą powodować awarie baterii i skrócić ich żywotność.

Ze względu na wysokie temperatury w baterii zachodzi wewnętrzna reakcja chemiczna. Powoduje to zjawisko „gazowania”.

Niekompatybilność baterii z telefonem powoduje, że telefon nie może się normalnie włączyć i wyświetlać.

Dlaczego należy używać oryginalnych baterii?

Oto najważniejsze zagrożenia, jakie niskiej jakości baterie mogą stanowić dla Twojego zdrowia.

Oryginalna bateria ma mniejszą pojemność niż ta, którą masz teraz;

Niska żywotność baterii oznacza konieczność częstej wymiany baterii

Nieprawidłowe wskazania poziomu naładowania baterii mogą spowodować, że bateria nie będzie działać prawidłowo i może doprowadzić do jej wyłączenia.

Nieprawidłowy odczyt temperatury może spowodować trwałe uszkodzenie telefonu.

Wymień baterię w telefonie

Jak dbać o baterię telefonu?

Nie czekaj, aż się rozładuje.

Ogniwa litowo-jonowe są używane m.in. w telefonach. Nie należy ich ładować do 0%. Częste rozładowywanie może je trwale uszkodzić. Nie powinieneś nigdy próbować uruchamiać telefonu po jego całkowitym naładowaniu.

Utrzymuj baterię naładowaną

Nie trzeba doładowywać baterii litowo-jonowych, ponieważ nie powodują one efektu pamięci, jak starsze typy ogniw. W przypadku Twojego telefonu zalecany zakres naładowania wynosi od 40-60% do 80-90%. Jeśli masz większą baterię, bezpiecznie jest naładować ją do pełna.

Ładowanie przez noc nie stanowi problemu

Uwielbiamy się łączyć. Uwielbiamy łączyć style, charaktery i smaki. Jesteśmy dumni, że używamy tylko najlepszych lokalnych produktów. Pod Sową można zjeść burgera z polędwicą wołową i konfiturą cebulową oraz łososia na sałatce ziemniaczanej z rukolą.

Często spotykanym błędnym przekonaniem jest to, że można „przeładować” baterię smartfona, pozostawiając go podłączonego do ładowarki na noc. Nie jest to prawda. To nieprawda. Nowoczesne smartfony są wyposażone w zabezpieczenie przed przeładowaniem, które pozwala na ładowanie przez noc.

Niepotrzebne funkcje powinny być wyłączone

Wyłączenie niepotrzebnych komunikacji i funkcji może przedłużyć żywotność pojedynczego ładowania. Jeśli w danej chwili nie korzystasz z Bluetooth lub WiFi, wyłącz je wszystkie. Jest to również możliwe w przypadku rzadko używanych aplikacji, które odświeżają się w tle. Możesz dostosować jasność ekranu do warunków otoczenia lub zmniejszyć jego jasność.

Używaj oryginalnej ładowarki

Oryginalne ładowarki do telefonów to nie tylko drogie kable. Układ scalony złącza Lightning Jack chroni telefon przed przepięciami i zwarciami.

Unikaj wysokich temperatur

Twoja bateria zostanie zniszczona przez ciepło lub zimno. Unikaj wystawiania telefonu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, np. podczas pobytu na plaży. W zimie staraj się trzymać smartfon w kieszeni kurtki.

Nie zapomnij zabrać ze sobą odblokowanego telefonu

Naładuj każdy telefon, którego nie używasz lub planujesz używać przez dłuższy czas. Bateria nieużywanego telefonu wymaga energii, aby powoli, ale systematycznie się rozładowywać. Na 50% naładowaniu wytrzyma sześć miesięcy. Po 6 miesiącach trzeba będzie naładować ją do poziomu 50%.